“Feniks E-Dergi”, Aktiffelsefe Kültür Derneği gönüllülerinin Felsefe, Psikoloji, Bilim, Sanat, Tarih gibi birçok konudaki araştırmalarından derlenmiş yazılarından oluşan sitedir.

En son araştırma konularımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

FENİKS KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞAN MİTİK KUŞ:

Feniks manevi sembollerinden birisidir çünkü insanın aradığı gerçeği temsil eder. Feridüddin Attar’ın Kuşların Dili adlı eserinde Feniks kuşunu Simurg olarak görürüz, Kafdağı’nın ötelerinde yaşayan bir kuştur. Çok uzaklarda olan Kafdağı yani manevi olarak çok yükseklerde var olan bir kuş. Kuşlar hava unsuruna ait canlılar olarak, maddi dünyadan uzaklaşıp yükseklere uçabildikleri için insanın manevi kısmıyla ilişkilendirilirler.

FENİKS DERGİMİZİN YENİ SAYILARI BASKIDA!

“Feniks; Felsefi, Kültürel, Hümanist Dergi”kâğıt kokusunu unutmaya başladığımız 2022 yılında Aktiffelsefe Kültür Yayınları olarak yeniden basılı olarak yayımlanmaya başladı.

Dergimiz 30 yıllık bir geçmişe ve 60 basılı, 34 dijital olmak üzere toplam 94 sayılık bir arşive sahip, bu nedenle Feniks ismini sonuna kadar hak ediyor.

Geçmişten günümüze emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve küllerinden bir kez daha yeni­den doğan FeniksDergi’yi beğeninize sunuyoruz.

Keyifli okumalar…

Feniks Dergimizin fiziki olarak yeni basılan sayılarını tüm Aktiffelsefe Kültür Derneği şubelerimizden ve aynı zamanda Aktiffelsefe Kültür Yayınları internet sitemizden temin edebilirsiniz.

KİTAPLAR

CEP KİTAPLARI

Ne zaman istesen yanındayız

Bizi Arayın

(0505) 730 02 91

NE ZAMAN GELSEM AÇIK OLURSUNUZ?

Hafta İçi: 18:00 – 23:00
Cumartesi:18:00-20:00

Adres

Adres:Reşatbey Mah. 62031 Sok. Onur Ap. Kat:3 D:6
(Atatürk Parkı Karşısı, Kuyumcular Çarşısı Arkası, Volkan Büfe Üstü) 

gtag('config', 'AW-802439404');