Hayatta değişik amaca sahip insanlar aynı yerde toplanırlar: kimisini para arzusu, kimisini yönetmek ve kibirli ünvanlar tutkusu yönetmektedir.Fakat en saf ve temiz insan doğası en güzel şeylerin spekülatif kontenplesyonunu (tefekkür)yapan insandır ve bunu harekete geçiren, egzersiz eden de ‘’filozof ‘’olarak adlandırılmıştır. Reenkarnasyondan bahseden ilk düşünürün o olduğu söylenir.

Eğitim üzerine:

“Fizik bedenin eğitilmesi ile ilgilenmek kötü arkadaşlıklara benzer zira beden bizi yakında terk edecektir. Bunun yanında ruhun eğitimi dürüst insanlar gibi ölüme kadar bize sadık kalır …“

“Eğitim, ruhun şükredilmesi gereken bir niteliğidir, ve tüm nesiller boyunca en iyilerin niteliği olmuştur..”

“..Zenginlik, kamu mevkileri gibi şeyler bir kez süresini doldurdu mu elden gider, geri gelmez. Fakat eğitim diğerlerinden alınabilir ve eğitim verenler, verdikleri için mahrum kalmazlar..”

Arkadaşlık üzerine: Akrabalıklar zihinseldir ortak düşündüğümüz bir yabancının farklı düşündüğümüz bir akrabamız dan daha yakın olduğuna inanıyordu

Gençlik üzerine:

“Gençlik dönem tutkuların en şiddetli olduğu dönemde sizi denemeye sokuyor. Bu nedenle bu erdemler arasında sadece ölçülülük genç erkekler ve kızlar tarafından aranmaya layıktır…. Ölçülülük erdem ruhun ve bedenin iyiliğini yani bedenin sağlığının muhafazasını ve en asil incelme konularının peşinde gitmekten ibarettir.

 Yöneticilere:

“Ailenizde olduğu kadar hemşerilerinize de bir düzen ve ölçülülük örneği olun… Böylece insanlar ceza korkusu yüzünden değil sizin dürüst hayat örneğiniz karşısındaki saygısı nedeniyle adalete eğilim gösterir.”

Yönetim şekli olarak aristokrasiyi benimsemişlerdir.

gtag('config', 'AW-802439404');