Felsefe İyileştirir Webinar Dizisi 

📆 20 Şubat Pazar  

⏰ Saat 21.00

👉Bu etkinliğimiz online olarak gerçekleşecektir.

📌Katılım için lütfen formumuzu doldurarak kayıt yaptırınız, etkinliğimiz ücretsizdir: 

Etkinliğimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_V5yW9s_yTte7UVuvr9E8hg

“Felsefe İyileştirir” üst başlığıyla düzenlediğimiz webinar dizimizin ikinci bölümünde, günümüz dünyasının büyük problemlerinden birine felsefi bir bakış açısıyla değineceğiz: 

İnsanlık olarak ayrışmak, gruplaşmak ve bazılarını “öteki” ilan etmek için pek çok sebep buluyoruz. Fakat bu ayrışmanın bize getirdiği, acı ve yıkımdan daha fazlası olmuyor. Modern zamanların teknolojisi ile uzaydan yerküremize baktığımızda, bizleri ayıran sosyal sınırların olmadığını görürüz. O hâlde, bizler sınırlarımızı neye göre çizeriz?  

İskenderiyeli gök bilimci ve filozof Hypatia “Bizi birleştiren şeyler, ayıranlardan fazladır.” der. Çatışmak ve ayrışmak yerine, uyum içerisinde ve birlikte hareket etmeyi öğrendikçe daha büyük bir gücü açığa çıkartabiliriz. Peki, ayrışmak bu kadar yaygın ve kolayken bizi ne birleştirebilir?
Hypatia’nın felsefesi rehberliğinde, birlik fikrini ve bizi nelerin birleştirdiğini keşfetmek üzere webinarımıza davetlisiniz. 


Doğu ve batı felsefelerini ve kültürlerini incelediğimiz felsefe seminerlerimize katılmak isterseniz de buraya tıklayarak ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz. Bu arada seminer konularımızı incelemek için Felsefe Seminerleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

gtag('config', 'AW-802439404');