Japon Sanatları Aktiffelsefe Webinar

📣 Japon Sanatları: Çay Seremonisi, İkebana, Kaligrafi

📆 2 Mayıs Pazar 

⏰ Saat 21.00

📍 Çevrimiçi Webinar

📌 Etkinliğimiz ücretsizdir

👉 Lütfen katılım için buraya tıklayarak kayıt yaptırınız.

Kayıt Bağlantısı:  

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_rEEYdEvbSHCGKYB6wYzaKw

Webinarımız Hakkında:

“Yol” kavramı Japon kültürünün temelini oluşturur: Çayın Yolu, Yazının Yolu, Çiçeğin Yolu… Geleneksel Japon sanatlarında sanatçı uyguladığı sanatın yolunu takip eder ve bu felsefi disiplin ile kendini dönüştürür.”Dünyayı yaratan eylem, onu tamamlayan eylem ile aynıdır.” Samuray Sözü

Konuşmacı Hakkında: Nur Karen Bektaş Japonca ve İngilizce öğretmenliği mezunudur. Çeviri alanında çalışmaktadır. On beş yıldır Aktiffelsefe Kültür Derneğinde felsefe, psikoloji, mitoloji ve semboloji, tarih alanlarında seminerler vermektedir. Aynı zamanda Aktiffelsefe Antropoloji Araştırma Ekibinin bir üyesi olarak dünya kültürleri, insan ve evrim vb. konuları üzerine araştırmalar yapmakta, konferanslar ve seminerler vermektedir.


Aktiffelsefe olarak ilkelerimizden biri karşılaştırmalı incelemedir. Felsefeler, bilimler, inançlar ve sanatların karşılaştırmalı incelemesiyle bütünsel bir bakış sağlamak amacındayız. Bu alandaki başlıca çalışmamız, “Doğu ve batı felsefesine göre insan nedir?” başlıklı temel felsefe seminer dizisidir. Siz de aramıza katılmak isterseniz  daha ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

👉 Felsefe Nedir?

👉 Felsefe Seminerleri

👉 Neden felsefe?

👉 Hakkımızda

👉 Etkinliklerimiz

👉 Yayınlarımız

👉 İLKELERİMİZ

👉 İletişim

gtag('config', 'AW-802439404');