Göbeklitepe-Balıklıgöl Sanal Turu – Aktiffelsefe

📆17 Nisan Cumartesi ⏰Saat: 13.00  

📍 Çevrimiçi Webinar (Uzaktan Bağlantı ile Sanal Gezi )

📌 Etkinliğimiz ücretsizdir

👉 Lütfen katılım için buraya tıklayarak kayıt yaptırınız.

Kayıt Bağlantısı: 

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_k6VG2snTRjmV5bXaNY_XTg

Mezopotamya eski insanın ayak izlerini takip edebileceğimiz pek çok hazineye sahip… Göbeklitepe ve Balıklıgöl bunlardan ikisi… 

Çanak Çömleksiz Neolitik Dönemin insanlarının anıtsal mimarisiyle dünyayı şaşırtan Göbeklitepe, sembolik düşünceyi somutlaştıran kutsal bir mekân görevi görüyor.  

Sanal bir gezi ile birlikte keşfetmeye ne dersiniz? 

🎤 Konuşmacı Hakkında 

Aktiffelsefe Antropoloji ve İnsan Kaynakları Araştırma Ekibi antropoloji, dil, sanat, tarih, mitoloji, psikoloji, kültür vb. insanın gelişimi, evrimi ve kültürleşmesi üzerine araştırmalar yapmak üzere bu alanlardan mezun kişilerin bir araya gelip çalıştığı ve araştırmalarını makale yazıları, seminerler aracılığı ile sunan bir ekiptir. Yaptığımız araştırmaları aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz. 

https://independent.academia.edu/aktiffelsefe

Bu etkinlik, ülkelerin gelişmişlik seviyelerini arttırabilmek için Birleşmiş Milletlerin belirlediği kalkınma hedeflerinden birisi olan “11-Dünyanın kültürel ve doğal mirasının korunması ve gözetilmesi çabalarının arttırılmasına hizmet etmektedir. 


Aktiffelsefe olarak ilkelerimizden biri karşılaştırmalı incelemedir. Felsefeler, bilimler, inançlar ve sanatların karşılaştırmalı incelemesiyle bütünsel bir bakış sağlamak amacındayız. Bu alandaki başlıca çalışmamız, “Doğu ve batı felsefesine göre insan nedir?” başlıklı temel felsefe seminer dizisidir. Siz de aramıza katılmak isterseniz  daha ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

👉 Felsefe Nedir?

👉 Felsefe Seminerleri

👉 Neden felsefe?

👉 Hakkımızda

👉 Etkinliklerimiz

👉 Yayınlarımız

👉 İLKELERİMİZ

👉 İletişim

gtag('config', 'AW-802439404');