Tarihe Yön Veren Kadınlar- Aktiffelsefe Çevrimiçi Webinar

Tarihe Yön Veren Kadınlar

Çevrimiçi Webinar    

6 Mart 2021 Cumartesi  
Saat 13.00  

Etkinliğimiz ücretsizdir.  

“Fırtınalı bir dünyada araya girmenin en rahatlatıcı ve en güçlü yolu; ayağa kalkıp, ruhunuzu göstermenizdir.” Clarissa P. Estes  

Aktiffelsefe Kültür Derneği ve Farya Farkındalık Yarat Derneği iş birliği ile Dünya Kadınlar Gününde kadının iç gücünü, kapasitelerini ortaya çıkarabilmesi için tarihsel örneklerden ilham alıyoruz.    

Sen de davetlisin!   

İnsan uğruna mücadele ettiği bir İdeal ile hayata ve kendine değer ve güzellik katar. Yozlaşma, adaletsizlik, etik yoksunluğu ve pek çok acı ile sarsılan dünyamız, her insanın içinde taşıdığı insani onuru, iyiliği ve cesareti beklemektedir.   

Yaptıkları ile yaşadıkları döneme damga vurmuş ve tarihin yönünü değiştirmiş pek çok kadın kahraman arasından dördünü Dünya Kadınlar Gününde biraz daha yakından tanıma fırsatı bulacağız.    

Marie Curie * Hypatia * Vandana Shiva * Jeanne d’Arc   

Etkinliğimize katılım için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kayıt yaptırınız:  

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Vc_TF7e_SXCCf3nl6Tyclg

Aktiffelsefe olarak ilkelerimizden biri karşılaştırmalı incelemedir. Felsefeler, bilimler, inançlar ve sanatların karşılaştırmalı incelemesiyle bütünsel bir bakış sağlamak amacındayız. Bu alandaki başlıca çalışmamız, “Doğu ve batı felsefesine göre insan nedir?” başlıklı temel felsefe seminer dizisidir. Siz de aramıza katılmak isterseniz  daha ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

Bilime Adanmış Bir Hayat Marie Curie

Felsefe Nedir?

Felsefe Seminerleri

gtag('config', 'AW-802439404');